Pomoc

Pyt.

Do czego tak naprawdę może mi się przydać internet?

odp. Internet jest najczęściej używany do błyskawicznego przekazywania w dowolny zakątek świata poczty e-mail, szerokiego dystrybuowania najróżniejszych informacji (najczęściej poprzez witryny sieci www), a także do handlu elektronicznego. Sieć internetowa jest najszybciej rozwijającym się środkiem komunikacji pomiędzy ludźmi. Dla każdej firmy stanowi doskonałe narzędzie do przekazywania informacji, kreowania marki, pozyskiwania nowych klientów.

pyt. Chciałbym zarejestrować domenę, jak to zrobić?

odp. Wystarczy skontaktować się z nami – prześlemy do Ciebie formularz zawierający wszystkie dane techniczne – wystarczy wpisać swoje dane i przefaksować go do NASK-u. Niestety nie możemy przeprowadzić całego procesu rejestracji w Twoim imieniu – musi to zrobić osoba podpisana we wniosku.

pyt. Gdzie po wykonaniu znajdować się będzie moja strona?

odp. Aby strona była widoczna w Internecie niezbędne jest jej umieszczenie na serwerze – komputerze stale podłączonym do sieci i otwartym na działania z zewnątrz. Pozwala to na nieograniczony dostęp do strony 24 godziny na dobę 365 dni w roku. Profesjonalne serwery posiadają szereg narzędzi usprawniających transmisję jak również zabezpieczających dane.

pyt. Czy możliwa jest samodzielna aktualizacja mojej strony?

odp. Oczywiście że tak. Każdy klient powierzający nam wykonanie i utrzymanie swojej strony otrzymuje login i hasło do katalogu w którym znajduje się wykonana strona. W ten sposób możliwa jest samodzielna modyfikacja serwisu za pomocą dowolnego klienta FTP.

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, chcesz dowiedzieć się szczegółów dotyczących naszych usług, lub też informacji związanych z internetem – wyślij nam pytanie – postaramy się wyjaśnić wszelkie Twoje wątpliwości.